Iniciativy

V centru Im Zentrum foto: Martin Richartz

Festival V centru / Im Zentrum

Přestože se Zdeňka Morávková do Rychlebských hor přestěhovala až v roce 2010, nechává za sebou její činnost v regionu nesmazatelnou stopu.

Festival Jesnění – spolek Sudetikus

Sudetikus a festival Je/snění

Spolek Sudetikus vznikl v Jeseníku z popudu Martiny Seidlerové v návaznosti na její občanské, společenské a kulturní aktivity, které začala pořádat po návratu do rodného města. Mezi první patřilo pořádání akcí zaměřených na jídlo, sdílení a prodej lokálních potravin jako komunitní Restaurant Day nebo pravidelné farmářské trhy.

Fotofestival Uničov – spolek uff

Fotofestival Uničov – spolek uff

Fotofestival Uničov, v roce 2021 přejmenovaný na UFF, byl založen místními rodáky v roce 2011. Představuje současné umění a především aktuální podoby fotografie.

Karnola

Karnola – komunitní a kulturní prostor

Karnola v Hranicích je bývalá textilní továrna, kterou si v roce 2017 pronajali manželé Jan a Marka Vařekovi po návratu z Prahy do rodného Janova.

Hrob

Hrob - výstavní síň současného a funerálního umění

Výstavní síň Hrob zahájila činnost v roce 2015 jako off-space výstavní projekt olomouckých kurátorů Pavla Šuráně a Radima Scholastera. Výstavy, které byly spíše happeningy s vernisáží, byly především silným spojovacím momentem pro olomouckou kulturní scénu.

Témata

Kontexty