Spolupráce

Partner

Partner projektu Harpefoss Hotell Kunstarena je umělecké centrum v bývalém železničním hostinci v údolí Gudbrandsdalen na jihu Norska. Celoročně se zde koná široké spektrum výstav, rezidencí (Harpefoss A-i-R), festivalů, koncertů, přednášek a konferencí, propojující experimentální přístup a spolupráci. Hlavní program probíhá od dubna do listopadu. Harpefoss Hotell publikuje knihy, věnuje se produkci filmů a veřejných uměleckých projektů. V roce 2016 byla založená kolaborativní platforma pro nové umění a interdisciplinární projekty TILT. Zdejší workshopy a umělecké projekty zapojují umělce, spisovatele a hudebníky, ale též účastníky z oblastí architektury a designu. TILT zajišťuje studijní a výukové programy pro mládež a děti v oblasti veřejných uměleckých projektů a místního rozvoje. Tyto projekty jsou často kombinované s programem uměleckých rezidencí.

Příspěvek o svém dlouholetém vztahu a aktivitách v Čechách přednesla Ewa Jacobsson, v současné době hostující kurátorka v Harpefoss Hotell Kunstarena, na závěrečném fóru 11. června 2022: Ewa Jacobsson: Keynote Speech at the Black Edition Forum, 11 June 2022 (anglicky).

Rozhovor se zakladatelem Eivindem Slettemeåsem vedla a přeložila Lenka Dolanová: Nevědět je kvalita: Rozhovor s Eivindem Slettemeåsem.


Spolupráce

Ve spolupráci s Veřejným sálem Hraničář připravujeme konferenci 10. - 12. června 2022 v Ústí nad Labem.

RurArtMap – obsahová spolupráce s Lenkou Dolanovou a Michalem Kindernayem

Dagmar Šubrtová – spolupráce na obsahovém a administrativním vedení

Keynote Ewy Jacobssona (pouze anglicky)

Webmaster a editor: Lloyd Dunn ( nula.cc )

Na terénním průzkumu v roce 2021 spolupracovali: Jakub Frank (kraje Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský), Jan Freiberg (Jihočeský a Středočeský kraj), Petr Kovář (Kraj Vysočina), Ondřej Navrátil (Jihomoravský kraj), Kristýna Pozlerová (kraje Královéhradecký, Pardubický kraj a Liberecký), Dagmar Šubrtová (kraje Plzeňský, Ústecký a Karlovarský), obsahoví garanti Lenka Dolanová, Michal Kindernay a vedoucí projektu Dana Recmanová.

Koncepce publikace a průvodní texty Jiří Sádlo a Přemysl Mácha.

Grafická úprava tiskovin: onkubator.com

Překlady: Vít Bohal

Původní texty a konzultace: Jiří Sádlo, Přemysl Mácha, Ondřej Navrátil, Václav Cílek, Miloš Vojtěchovský, Miloš Zapletal, Markéta Pilátová, Miloš Doležal, Vladimír Melichar, Michal Černík, Jaroslav Zeman, Miloš Šejn, Tomáš Gremlica, Tereza Konrádová, Tatjana Konrádová, Lubomír Zeman, Vojtěch Kessler, Mojmír Vlašín, Pavla Setničková, Ivana Jongepierová, a další.