Iniciativy

Zvěřinec

Zvěřinec

Spolek Zvěřinec vznikl v roce 2018 z iniciativy čtyř lidí působících v různých kulturních a uměleckých odvětvích v Praze a Olomouci.

Spolek Luhovaný Vincent

Spolek Luhovaný Vincent a Nadační fond Pramen Luhačovice

Město Luhačovice by asi málokdo označil za dějiště současné kultury a umění. Přesto se v moravském centru lázeňství středoproudá a konzervativní kultura setkává s uměním zcela aktuálním.

Jinákrajina

Obec Šarovy se nachází ve specifickém kulturním prostoru na pomezí Moravského Slovácka a Valašska. Přestože jde v podstatě o nenápadnou vesnici s dvěma sty obyvateli ležící mezi dvěma velkými městy, z kulturního hlediska jde o nepřehlédnutelné místo.

Galerie U Cesty

Galerie U Cesty

V téže obci Šarovy, kde v roce 2007 začal sochař Jan Ambrůz společně s Pavlou Kačírkovou uskutečňovat projekt Jinákrajina, jehož cílem je vstupovat do místní krajiny formou sochařských realizací a drobných krajinných zásahů, vznikla v roce 2013 Galerie U cesty.

Kulturák

Kulturák – podhostýnská kulturní družina

Od roku 2012 působí v Bystřici pod Hostýnem Okrašlovací a zábavní spolek. Členové spolku upozorňovali na podstatná společenská témata, založili galerii Výloha, organizovali aktivity, …

Fujaré

Fujaré

Fujaré je kulturní a produkční spolek působící od roku 2016 v Rožnově pod Radhoštěm. Vznikl z iniciativy divadelního historika Honzy Petružely poté, co se po šestnácti letech vrátil z Prahy do rodného města.

Témata

Kontexty